Zontek vs Lahr na gali FEN 9 Go For It

Polski zawodnik Marcin Zontek i reprezentujący Niemcy Tassilo Lahr stoczą pojedynek w formule MMA podczas gali FEN 9 Go For It, która odbędzie się 7 listopada w hali Orbita, we Wrocławiu. Starcie ma status walki wieczoru i zakontraktowane zostało w kategorii półciężkiej (do 93 kg).

36-letni Marcin Zontek (185 cm, 93 kg) z Jeleniej Góry będzie walczył dla organizacji Fight Exclusive Night po raz trzeci. Dwa poprzednie starcia wygrał, pokonując krajowych rywali: Krzysztofa Pietraszka i Macieja Browarskiego. Będzie to także czwarty występ Polaka w tym roku, bowiem w sierpniu po raz kolejny w karierze wystąpił na gali największej europejskiej organizacji MMA, jaką jest rosyjska M-1 Global (jego wcześniejszy pojedynek o pas mistrza M-1 Global został uznany za Walkę Roku 2013 w Rosji). Marcin Zontek na co dzień wykonuje odpowiedzialny zawód strażaka. Trenujący w klubie Contender Kamienna Góra zawodnik na zawodowej arenie odniósł 14 zwycięstw i poniósł 9 porażek.

Młody, bo zaledwie 21-letni Tassilo Lahr (182 cm, 93 kg) to wschodząca gwiazda niemieckiego MMA. Mający tajskie korzenie zawodnik nazywany jest “Tajskim Czołgiem” i już zdążył zaznaczyć swoją obecność na niemieckim rynku mieszanych sztuk walki. Mając zaledwie 19 lat, wygrał 4 walki z rzędu, zanim po dramatycznej walce w 2013 roku zastopował go Stephan Puetz, aktualny mistrz M-1 Global i zarazem pogromca naszego Marcina Tybury. Później po raz kolejny wygrał 4 walki z rzędu, nim zatrzymał go doświadczony Michał Fijałka ze Szczecina. Dotychczasowy bilans Niemca na zawodowej arenie to 13 walk, z których 9 wygrał i 4 przegrał.

Marcin Zontek to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Polsce. Ogromnie go cenimy za skromność i brak zachowawczości. Taki jest w życiu i taki jest w swoich walkach. Dlatego też nasz wybór rywala oddaje to nastawienie. Powiem wprost – spodziewam się »wojny pokoleń«, bo doświadczenie Marcina zostanie postawione naprzeciw młodego, głodnego sukcesu Tassilo. Nie pokuszę się o typowanie wyniku, ale wiem, że to może być najlepsza walka tej gali” – mówi prezes FEN Paweł Jóźwiak.

Serdecznie zapraszamy na ten i pozostałe pojedynki na zasadach MMA i K-1, jakie w sobotę 7 listopada 2015 zostaną stoczone we wrocławskiej hali Orbita. To będzie z całą pewnością wieczór pełen emocji i twardych walk.Bilety na galę FEN 9 Go For It można kupić online na stronach www.eventim.pl oraz www.ticketpro.pl.

Zapraszamy także na fanpage FEN: www.facebook.com/FightExclusiveNight – dołączcie do fanów naszego profilu, aby być na bieżąco i nie przeoczyć żadnej ważnej informacji.

Serdecznie zapraszamy!

FEN