Paweł Kordylewicz zmierzy się z Mateuszem Głąbem na gali FEN 10!

Lokalnym, derbowym pojedynkiem gali FEN 10 Gold Edition w Lubinie będzie starcie dwóch młodych zawodników MMA: Pawła Kordylewicza z klubu Streffa Fight Team Lubin i Mateusza Głąba reprezentującego WroxGym Wrocław. Pojedynek, który 9 stycznia otworzy zawody w hali RCS, zakontraktowany został w kategorii półśredniej do 77 kg.

28-letni Paweł Kordylewicz walczyć będzie po raz drugi dla Fight Exclusive Night. Podczas poprzedniej wizyty organizacji w Lubinie, na początku stycznia 2015, pokonał efektownie przez poddanie Georgiya Budko z Białorusi. Kordylewicz uchodzi za świetnego grapplera, mimo iż zaczynał od boksu, w którym był wicemistrzem Polski kadetów oraz brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów. Później utalentowany fighter rozpoczął treningi MMA w klubie Streffa Fight Team, gdzie trenuje pod okiem Tomasza Pilarza. Z zawodu jest górnikiem, a od listopada 2015 wykonuje niebezpieczny zawód ratownika górniczego w KGHM. Na zawodowej scenie ma wygrany jeden pojedynek.

Liczący 24 lata Mateusz Głąb podczas FEN 10 Gold Edition zadebiutuje na arenie Fight Exclusive Night. Pochodzący z Krzepic zawodnik zaczynał od taekwondo, w którym zdobył Puchar Świata i Puchar Europy. Tylko w swoim bazowym sporcie stoczył około 150 walk. Od 2011 roku równolegle zajmuje się także MMA – dotychczas walczył w zawodach amatorskich, tocząc około 30 pojedynków. Jego trenerami są Tomasz Skórkowski i Roman Zięba. Mateusz jest świetnie i przekrojowo trenującym zawodnikiem. Na co dzień pracuje jako nauczyciel WF i prowadzi treningi dzieci.

Dla obu zawodników występ na jubileuszowej gali Fight Exclusive Night ma bardzo duże znaczenie, dlatego ich walka  zapowiada się niezwykle emocjonująco. Który z nich zejdzie z ringu w glorii zwycięzcy? Warto dowiedzieć się tego, oglądając galę z trybun Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportu przy ul. Odrodzenia 28B w Lubinie.

Bilety na galę FEN 10 Gold Edition są dostępne w sprzedaży online na stronach Eventim.pl i KupBilet.pl, w stacjonarnych punktach sprzedaży obu sieci (punkty Eventim.pl oraz punkty KupBilet.pl) a także w kasie hali RCS w Lubinie.

Przy okazji zapraszamy także na fanpage FEN: facebook.com/FightExclusiveNight – dołączcie do naszych fanów, aby być na bieżąco i nie przeoczyć żadnej ważnej informacji.

FEN