Paweł Kiełek vs Mindaugas Verzbickas na gali FEN 10 Gold Edition

Ta walka może okazać się jednym z największych hitów jubileuszowej gali FEN 10 „Gold Edition” w Lubinie, w dniu 9-go stycznia 2016 roku. W hali RCS staną naprzeciw siebie dwaj, być może najbardziej utalentowani, zawodnicy z Polski i Litwy: Paweł Kiełek z Berkut Arrachion Olsztyn i Mindaugas Verzbickas reprezentujący Ukmerge Judo Sport Club. Dali się oni już poznać z dobrej strony w klatkoringu Fight Exclusive Night. Pojedynek zakontraktowany jest w wadze do 77 kg..

Paweł Kiełek na arenie FEN stoczy trzeci pojedynek. Ma zaledwie prawie 20 lat i miał dobry start, gdy podczas gali FEN 6 we Wrocławiu zmusił do poddania Gurama Kutateladze z Gruzji. Niestety w następnej walce nie sprostał  Romanowi Szymańskiemu z Poznania, przegrywając na punkty. Duży wpływ na to miało mocne zbijanie wagi. Zawodnik z Olsztyna postanowił zmienić kategorię wagową na wyższą. Na zawodowej arenie odniósł sześć zwycięstw, a jeden raz przegrał. Uważany jest za jeden z największych talentów w polskim MMA.

Liczący 25 lat Mindaugas Verzbickas to spadkobierca tradycji litewskich mistrzów MMA, takich jak: Marius Zaromskis czy Petras Markevicius. Jest jednym z najbardziej obiecujących zawodników MMA w bratniej Polsce Litwie. Verzbickas walczył już na wielkich galach, takich jak: Legend Fight Show czy Bushido Lithuania. W 2014 roku stoczył jedną z najlepszych walk MMA na polskim rynku, przeciwko Andrzejowi Grzebykowi, walcząc w wyższej wadze do 84 kg. Przeciwko Polakom ma dobrą passę, bowiem zmusił do poddania Marcina Mencela, Karola Szałowskiego i na na FEN 6 Alberta Odzimkowskiego – co było szokiem dla polskiej sceny MMA. W ostatniej walce z silnym zapaśnikiem Alikiem Tseiko z Estonii zasądzono remis. Verzbickas do tej pory wygrał dziewięć walk, trzy przegrał i dwa razy remisował.

Kibice już dzisiaj zastanawiają się, kto zwycięży w tym pojedynku. Warto się o tym przekonać i przyjść do Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportu przy ul. Odrodzenia 28 b w dolnośląskim Lubinie. Jest to jeden z wielu ciekawych pojedynków tej gali. Serdecznie zapraszamy na ten i inne pojedynki, jakie w sobotę 9 stycznia 2016 przejdą do historii polskich sztuk walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk kickboxingu i MMA.

Bilety na galę FEN 10 Gold Edition są dostępne w sprzedaży online na stronach Eventim.pl i KupBilet.pl, w stacjonarnych punktach sprzedaży obu sieci (punkty Eventim.pl oraz punkty KupBilet.pl), a także w kasie hali RCS w Lubinie.

Przy okazji zapraszamy także na fanpage FEN: facebook.com/FightExclusiveNight – dołączcie do naszych fanów, aby być na bieżąco i nie przeoczyć żadnej ważnej informacji.

FEN