Wyniki oglądalności gali FEN 11 Warsaw Time

Sumarycznie bardzo dobre wyniki oglądalności osiągnęła gala FEN 11 Warsaw Time, która odbyła się 19 marca 2016 w hali Torwar w Warszawie. Pierwsze zawody organizacji Fight Exclusive Night w stolicy, transmitowane na kanale Polsat Sport, a także częściowo na otwartym Polsacie, oglądały na żywo blisko 2 miliony widzów.

W kodowanym Polsacie Sport,  który przeprowadził ponad 4,5-godzinną transmisję z gali FEN 11 Warsaw Time, oglądało 912 791 widzów. Dwie walki, które po północy zostały pokazane na żywo w otwartym Polsacie, w tym szlagierowa walka wieczoru o pas mistrzowski między Romanem Szymańskim i Marianem Ziółkowskim, przyciągnęły przed ekrany  1 195 641 widzów, co zagwarantowało gali Fight Exclusive Night na Torwarze rekordowo wysoki udział w widowni telewizyjnej – aż 10,8%.

W grupie komercyjnej (16-49 lat) wyniki oglądalności były równie dobre. Transmisję w Polsat Sport oglądało ponad 345 tys. widzów, ostatnią godzinę gali w Polsacie – 577 215 widzów (11% udział w rynku).

Wyniki oglądalności świadczą o tym, iż organizacja Fight Exclusive Night doskonale trafiła w zapotrzebowanie rynku i umacnia swoja pozycję nie tylko w grupie sportów walki, ale całego polskiego sportu. Już dziś chcemy zaprosić wszystkich fanów na kolejną galę FEN 12 Feel the Force – 20 maja w Hali Stulecia we Wrocławiu kibice zobaczą m.in. dwie walki o pas mistrzowski federacji FEN z udziałem Michała Michalskiego i Pawła Biszczaka.

FEN