Krawczyk vs Porażyńska kolejną walką gali FEN 10 Gold Edition!

Kobiece walki, bardzo zacięte i widowiskowe, to już tradycja Fight Exclusive Night – były w programie niemal wszystkich dotychczasowych gal FEN, więc kolejnego pojedynku pań nie może też zabraknąć podczas jubileuszowych zawodów. 9 stycznia w Lubinie w walce w formule K-1 w kategorii koguciej (do 54 kg) zmierzą się dwie bardzo utalentowane i utytułowane zawodniczki kickboxingu: Patrycja Krawczyk z pobliskiego Głogowa i Monika Porażyńska z Gdańska.

Dla 22-letniej Patrycji Krawczyk będzie to drugi pojedynek w klatkoringu naszej organizacji – debiutowała w styczniu 2015 roku na gali FEN 5 Cuprum Heroes, pokonując słowacką zawodniczkę Alexandrę Jursovą. Trenująca obecnie w Gym Fight Wrocław pod okiem trenera Rafała Petertila Patrycja ma jednak na koncie znacznie większe sukcesy: była mistrzynią Polski Pro-Am w formule K-1 w 2014 roku, zawodową mistrzynią Polski w 2015 roku, zdobywała także medale mistrzostw świata i Europy. Do niedawna reprezentowała słynny klub Legion Głogów i swoje osiągnięcia w ringu zawdzięcza świetnej współpracy z trenerem Maciejem Domińczakiem. Na zawodowej arenie zwyciężyła 3 razy i nie zaznała jeszcze porażki.

Z kolei Monika Porażyńska, reprezentująca klub For Fit Gdańsk, była mistrzynią Polski K-1 i międzynarodową mistrzynią Litwy, zdobyła także Puchar Świata i szereg medali podczas zawodów krajowych i międzynarodowych. 30-letnia zawodniczka, podobnie jak jej rywalka, wystąpiła już raz na gali FEN – w 2014 roku w Sopocie, podczas FEN 4 Summer Edition, uległa na punkty Marcie Chojnoskiej. Jej bilans walk amatorskich to 26 zwycięstw i 14 przegranych.

Obie zawodniczki miały okazję walczyć ze sobą i powszechnie wiadomo, iż za sobą nie przepadają. Obie zabiegały od dawna o możliwość konfrontacji, by na sportowej arenie wyjaśnić wszelkie niedomówienia i konflikt, który powstał podczas Mistrzostw Polski K-1 Rules we Wrocławiu w 2014 roku. Mniejsza o jego tło i przyczyny, najważniejszy jest fakt, że obie panie chcą walczyć ze sobą i gwarantują, że żadna nie cofnie ręki, ani nogi, a walka będzie miała twardy, sportowy charakter.

Starcie Patrycji Krawczyk z Moniką Porażyńską zapowiada się ekscytująco, warto więc obejrzeć je na żywo, wybierając się 9 stycznia do Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportu przy ul. Odrodzenia 28B w Lubinie. Będzie to z pewnością jeden z najciekawszych pojedynków tej wyjątkowej, jubileuszowej gali.

Bilety na galę FEN 10 Gold Edition są dostępne w sprzedaży online na stronach Eventim.pl i KupBilet.pl, w stacjonarnych punktach sprzedaży obu sieci (punkty Eventim.pl oraz punkty KupBilet.pl) a także w kasie hali RCS w Lubinie.

Przy okazji zapraszamy także na fanpage FEN: facebook.com/FightExclusiveNight – dołączcie do naszych fanów, aby być na bieżąco i nie przeoczyć żadnej ważnej informacji.

FEN