Golasiński zamiast Kiełka na gali FEN 9 Go For It

Niestety, podczas gali FEN 9 Go For It nie zobaczymy Pawła Kiełka – Olsztynianin odniósł kontuzję, która uniemożliwia mu występ 7 listopada we wrocławskiej hali Orbita. W jego zastępstwie do walki na zasadach MMA w kategorii do 77 kg z wrocławianinem Jakubem Boczkiem stanie Michał Golasiński z Kamiennej Góry.

Michał Golasiński (180 cm, 77 kg) ma 27 lat i reprezentuje klub Contender Kamienna Góra, a swoją przygodę z MMA zaczynał od amatorskich występów w 2012 i 2013 roku. W debiucie na zawodowej arenie doznał porażki, później jednak przyszły trzy zwycięstwa z rzędu. Trzecie z nich fighter z Kamiennej Góry odniósł podczas debiutu na gali Fight Exclusive Night, pokonując silnego Patryka Paducha z Wrocławia. W ostatniej walce dla naszej organizacji musiał uznać wyższość potwornie silnego Rafał Lewonia. Na zawodowym ringu wygrywał trzykrotnie i trzy razy schodził z niego pokonany. olasiński mierzy 180 cm i waży 77 kg.

Jego rywal Jakub Boczek (178 cm, 77 kg) to  27-letni, ale bardzo doświadczony zawodnik, który pierwszą walkę stoczył już w 2008 roku z aktualnym mistrzem KSW Borysem Mańkowskim. Karierę rozpoczął w Opolu pod okiem znanego polskiego zawodnika wagi ciężkiej Damiana Grabowskiego. W dwóch ostatnich pojedynkach utalentowany grappler wygrywał z krajowymi rywalami: Tomaszem Dybowskim i Michałem Boduszkiem. Boczek jest trenerem w klubie Fight Lab Wrocław, a także współpracuje z Pawłem Szubartem z Boi Team Wrocław. Na zawodowej arenie walczył 9 razy: 5 walk wygrał, 4 razy przegrywał i 1 raz zremisował.

Niestety, kontuzja Pawła Kiełka pokrzyżowała nam plany, ale nieszczęście jednych jest szczęściem innych i kolejną szansę dostaje u nas Michał Golasiński. W tej kategorii mamy bogactwo wyboru – nieskromnie powiem, że walczą w niej najlepsi polscy zawodnicy. Derbowy dolnośląski pojedynek to dodatkowa dawka emocji dla widzów z Wrocławia i okolic” – mówi Paweł Jóźwiak, prezes FEN.

Bilety na galę FEN 9 Go For It są dostępne w punktach sprzedaży sieci Eventim i na stronie www.eventim.pl oraz w punktach sprzedaży Ticketpro i na stronę www.ticketpro.pl.

FEN