Van Roosmalen rywalem Paczuskiego na FEN 17 Baltic Storm

Mistrz Beneluksu Menno Van Roosmalen będzie 12 maja przeciwnikiem jednego z najlepszych polskich zawodników muay thai i kickboxingu Radosława Paczuskiego podczas gali FEN 17 Baltic Storm w hali Gdynia Arena. Pojedynek na zasadach K-1 odbędzie się w kategorii do 85 kg.

Holenderska szkoła kickboxingu ma najlepszą markę na świecie, a 26-letni Menno Van Roosmalen jest typowym jej przedstawicielem. Wysoki, silny i świetny technicznie zawodnik to mistrz krajów Beneluksu. Jesienią 2016 roku zmierzył się z najlepszym polskim zawodnikiem wagi półciężkiej i jednym z najlepszych w Europie Dawidem Kasperskim, po twardym pojedynku ulegając mu dopiero na punkty. Ma na koncie 20 wygranych walk i tylko 4 porażki. Swoją ostatnią walkę Holender stoczył w kwietniu, nokautując Niemca Steve Beira. Menno reprezentuje Ling Ho Gym z ‘s-Hertogenbosch, a jego trenerami są świetna zawodniczka, a prywatnie jego partnerka Nadirah de Ling oraz polski trener Łukasz Pawełek.

Radosław Paczuski ma 24 lata, ale już wiele sukcesów zawodowych i amatorskich na koncie. Był wielokrotnym mistrzem Polski w w muay thai i kickboxingu. W 2016 roku zdobył tytuł mistrza świata K-1 Global oraz Puchar Świata w K-1. Znakomicie debiutował w organizacji FEN podczas marcowej FEN 16 Warsaw Reloaded – niesiony dopingiem kilkuset swoich fanów, tworzących niezapomnianą atmosferę na Torwarze, wygrał pewnie na punkty z walecznym Anglikiem Georgem Daviesem. Na zawodowym koncie ma 16 zwycięskich walk i tylko 2 porażki. Wraz z bratem i trenerem Kamilem Paczuskim są liderami własnego klubu Uniq Fight Club. Paczuski ma w planach zdominowanie wagi półciężkiej w Polsce i zdetronizowanie Dawida Kasperskiego w tej kategorii.

Historia starć polsko-holenderskich ma bogatą tradycję. Polacy często walczyli z najlepszymi zawodnikami z kraju tulipanów – dość wspomnieć sportowy wzór Radosława Paczuskiego i pokoleń polskich kickbokserów legendarnego Marka Piotrowskiego i jego dramatyczny bój z Robem Kamanem, a także Pawła Słowińskiego czy Joannę Jędrzejczyk, nie tylko walczących, ale i ćwiczących w holenderskich gymach. Walka Paczuskiego z Menno Van Roosmalenem na FEN 17 Baltic Storm ma wielkie dane ku temu, by wpisać się w tę historię.

Pojedynek Van Roosmalen vs Paczuski to drugie już ogłoszone starcie K-1 w karcie walk gali FEN 17 – wcześniej federacja zapowiedziała walkę Jarosława Daschke z Robertem Rajewskim juniorem. 12 maja w Gdynia Arena wystąpi również kickbokser Marcin Szreder, a na zasadach MMA tego wieczora walczyć będą m.in. Kamil Łebkowski, Michał Wlazło, Michał Oleksiejczuk, Aleksander Georgas, Jakub Kowalewicz i Ireneusz Szydłowski.

Bilety na galę FEN 17 można kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl. Zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

FEN