Tomasz Sarara i Seku Bangura na zasadach K-1 na FEN 11

Jeden z największych talentów białoruskiego Muay Thai, jakim jest 23-letni Seku Bangura,  reprezentujący słynny klub Chinuk Gym z Mińska, będzie rywalem najlepszego polskiego zawodnika formuły K-1, Tomasza Sarary, podczas gali FEN 11 Warsaw Time. Gala odbędzie się już 19 marca 2016 w Warszawie, a areną zmagań będzie legendarna hala Torwaru, położona tuż obok stadionu Legii. Pojedynek zakontraktowany jest w wadze cruiser do 95 kg.

Seku Bangura ma afrykańskie korzenie, ale mieszka na Białorusi i jest podopiecznym słynnego Vitalija Akharmenko, znanego z walk z Badrem Harim, Gokhanem Sakim i Jerome Le Bannerem. Na Białorusi uchodzi za następcę takich zawodników, jak wspomniany trener, czy Alexei Ignashov, którzy święcili triumfy na ringach całego świata. Młody zawodnik już jest mistrzem Białorusi w formule K-1 i ma za sobą wygranych siedem pojedynków zawodowych. Warto przypomnieć, iż Białoruś uchodzi za drugą siłę w tajskim boksie na świecie i jest tam niezwykle trudno zdobyć medal nawet na mistrzostwach kraju. Bangura zdobył pierwsze miejsce i chce udowodnić, iż pokona każdego rywala na świecie, także Tomasza Sararę.

Krakowianin Tomasz Sarara to bez wątpienia jeden z najlepszych na świecie zawodników wagi cruiser. Na galach FEN wystąpił dwukrotnie i dwukrotnie zwyciężył. W obu przypadkach były to walki wieczoru, a jego przeciwnikami byli zawodnicy z Niemiec: w kwietniu 2015 roku na gali FEN 7 w Bydgoszczy znokautował w 2. rundzie Nikolaja Falina, a trzy miesiące później podczas wakacyjnej gali FEN 8 Summer Edition pokonał na punkty Andre Schmelinga. Teraz jest pod silną presją i przygotowuje się do występu na gali FEN 11 Warsaw Time po długiej, wielomiesięcznej przerwie i operacji, którą przeszedł w ubiegłym roku. W międzyczasie Tomasz Sarara zmienił głównego szkoleniowca – w zgodzie rozstał się z Ernesto Hoostem, z którym pracował przez ostatnich kilka lat, i podjął współpracę z Mikem Passenierem z najlepszego holenderskiego teamu Mike’s Gym. Polak na zawodowych arenach wygrał trzydzieści trzy walki i będzie faworytem starcia z Seku Bangurą.

Mamy nadzieję, że ten i inne pojedynki, jakie widzowie obejrzą 19 marca 2016 roku przejdą do historii polskich sztuk walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk kickboxingu i MMA, a zapowiedziany pojedynek zapisze się w pamięci kibiców. Nie powinno Was tam zabraknąć!

Bilety na galę FEN 11 Warsaw Time są dostępne w sprzedaży online na stronach Eventim.pl i KupBilet.pl, w stacjonarnych punktach sprzedaży obu sieci (punkty Eventim.pl oraz punkty KupBilet.pl). Bilety VIP można zamawiać, dzwoniąc pod nr tel. 601 877 229.

Przy okazji zapraszamy także na fanpage FEN: facebook.com/FightExclusiveNight – dołączcie do naszych fanów, aby być na bieżąco i nie przeoczyć żadnej ważnej informacji.

FEN