Szymański vs Golonkiewicz na gali FEN 9 Go For It

Organizacja Fight Exclusive Night pragnie przedstawić uczestników pierwszego oficjalnie potwierdzonego pojedynku gali FEN 9 Go For It. 7 listopada w hali Orbita we Wrocławiu w walce na zasadach MMA, w kategorii do 70 kg, zmierzą się Adam Golonkiewicz z Opola i Roman Szymański z Poznania.

22-letni Roman Szymański (172 cm, 70 kg) to odkrycie poprzedniej gali FEN 8 Summer Edition w Kołobrzegu. Zawodnik klubu Linke Gold Team Poznań w imponującym stylu pokonał faworyzowanego Pawła Kiełka z Berkut Arrachion Olsztyn, przerywając jego serię 6 zwycięstw, serwując mu pierwszą porażkę w karierze. Jednocześnie sam zapisał na swoim koncie szóste zwycięstwo na 8 stoczonych walk i zapowiada, że zamierza kontynuować zwycięski marsz w górę rankingów. W swojej krótkiej jeszcze karierze odniósł 6 zwycięstw i zanotował 2 porażki.

Adam Golonkiewicz (173 cm, 70 kg) na pewno nie zamierza mu tego ułatwiać. 24-letni zawodnik jest bardzo doświadczony i ma za sobą ponad dwukrotnie więcej walk niż rywal. W ostatnich pięciu starciach czterokrotnie zwyciężał, ulegając tylko raz na punkty świetnemu Adrianowi Zielińskiemu z klubu Arrachion Olsztyn. „Rodrigo”, jak nazywany jest wychowanek słynnego Damiana Grabowskiego, po rozstaniu z tym trenerem reprezentuje obecnie klub Next Level BJJ Opole. Na swoim koncie ma 10 zwycięstw i 7 porażek.

„Odkrywamy powoli pierwsze karty z naszej talii asów, a po gali w Kołobrzegu, na której pokazał się rewelacyjnie, Romana Szymańskiego możemy śmiało nazwać naszym »asem z rękawa«. Adama pozyskaliśmy z myślą o zaostrzeniu konkurencji w wadze lekkiej i z uwagi na fakt, że wielu czołowych zawodników w kraju odmówiło walki z Szymańskim. Mniejsza o nazwiska, bo Adam wyzwanie podjął. Ważne jest to, że w tym pojedynku spontaniczność i dynamika zderzy się z doświadczeniem. Obaj są młodzi i głodni zwycięstw, dlatego kibice już teraz mogą zacierać ręce, że zobaczą to starcie na arenie FEN” – mówi Paweł Jóźwiak, który wierzy, że w hali Orbita obejrzymy być może najciekawszą krajową konfrontację wagi lekkiej.

FEN