Starcie „młodych wilków” MMA wagi lekkiej na gali FEN 12 Feel the Force

Starciem „młodych wilków” można określić walkę w formule MMA, którą na gali FEN 12 Feel The Force stoczą Mateusz Głąb z klubu WroxGym Wrocław i Michał Miłek reprezentujący klub Streffa Fight Team z Lubina. Obaj dolnośląscy zawodnicy skrzyżują rękawice 20 maja w derbowym pojedynku w legendarnej wrocławskiej Hali Stulecia. Starcie zakontraktowane zostało w kategorii lekkiej do 70 kg.

Michał Miłek ma 23 lata i świetnie zadebiutował zaledwie miesiąc temu na gali FEN 11 Warsaw Time, przed czasem pokonując faworyzowanego Alana Kwiecińskiego na warszawskim Torwarze. Lubinianin uchodzi za twardego zawodnika, który ma dobrą stójkę i spore umiejętności parterowe. Ma też za sobą starty amatorskie, a trenuje pod okiem trenera Tomasza Pilarza.

Liczący 24 lata Mateusz Głąb także wystąpi po raz drugi na arenie Fight Exclusive Night. W debiucie świetnie pokazał się na FEN 10 Gold Edition w Lubinie, podczas której po kapitalnej walce pokonał klubowego kolegę swojego najbliższego rywala, Pawła Kordylewicza. Pochodzący z Krzepic fighter zaczynał od taekwondo, zdobywając Puchar Świata i Puchar Europy. Tylko w swoim bazowym sporcie stoczył około 150 walk. Od 2011 roku zajmuje się również MMA, w którym walczył na zawodach amatorskich, tocząc około 30 pojedynków. Jego trenerami są Tomasz Skórkowski i Roman Zięba. Mateusz jest świetnie i przekrojowo trenującym zawodnikiem. Na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego i prowadzi treningi dzieci.

Mamy nadzieję, że pojedynki, które widzowie obejrzą w dniu 20 maja 2016 roku, przejdą do historii polskich sztuk walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk kickboxingu i MMA. Na pewno zapisze się on w pamięci kibiców. Nie powinno Was tam zabraknąć!

Bilety na galę FEN 12 Feel The Force można już kupować w serwisie Eventim.pl (kliknij tutaj) oraz KupBilet.pl (kliknij tutaj). Bilety VIP i bilety grupowe można rezerwować pod nr tel. 601 877 229.

FEN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *