Piotr Hallmann podpisał kontrakt z federacją FEN!

Piotr Hallmann, który jeszcze niedawno walczył w oktagonie UFC, został nowym zawodnikiem federacji Fight Exclusive Night. Reprezentant klubu Mighty Bulls Gdynia zadebiutuje w klatkoringu FEN już 13 sierpnia na wakacyjnej gali FEN 13 Summer Edition w Gdynia Arena.

29-letni Piotr „Płetwal” Hallmann, który karierę sportową łączy ze służbą wojskową (jest podporucznikiem Marynarki Wojennej RP), to jeden z najlepszych polskich zawodników MMA wagi lekkiej i kolejny po Marcinie Bandelu i Pawle Pawlaku fighter z przeszłością w UFC, który związał się z federacją Fight Exclusive Night. Gdynianin na angaż w amerykańskiej federacji zapracował sobie świetnymi występami na galach w Polsce i zagranicą – w Niemczech, Irlandii, Słowenii, Finlandii, a nawet Jordanii. Z trzynastu walk wygrał aż dwanaście, zaliczając m.in. imponującą serię dziewięciu zwycięstw z rzędu. Większość tych pojedynków rozstrzygnął na swoją korzyść efektownymi nokautami lub poddaniami.

Dla amerykańskiej federacji Hallmann stoczył sześć walk. W dwóch z nich pewnie zwyciężał – w debiucie na gali UFC Fight Night 28 w Belo Horizonte pokonał przez kimurę faworyzowanego Brazyliczyka Francisco Trinaldo, a w trzecim swoim starciu w Manchesterze zmusił do poddania Amerykanina Yvesa Edwardsa. Dwa inne pojedynki w UFC Polak przegrał bardziej z urazami niż rywalami – w zaciętej konfrontacji z Amerykaninem Alem Iaquintą wytrwał do końca, mimo że przez długi czas walczył ze złamaną szczęką, a starcie z Magomedem Mustafajewem, w której prowadził na punkty, przerwała interwencja lekarza, który uznał, że rozcięcie łuku brwiowego „Płetwala” jest zbyt poważne, aby mógł on walczyć dalej.

Waleczny Polak za swoje występy w UFC został trzykrotnie wyróżniony przez władze federacji: za walkę wieczoru uznano jego starcie z Brazylijczykiem Gleisonem Tibau, za występ wieczoru – zwycięstwo nad Edwardsem, a za poddanie wieczoru – kimurę założoną Tribaldo.

Ostatnią walkę dla światowego giganta MMA Hallmann stoczył w listopadzie ubiegłego roku w Sao Paulo, przegrywając w trzeciej rundzie przez nokaut z Alexem Oliveirą. Od czasu zwolnienia z UFC w styczniu walczył tylko raz – w kwietniu dopisał na swoim koncie kolejne zwycięstwo, pokonując Francuza Jasona Poneta. Obecnie bilans zawodowych walk „Płetwala” to 16 zwycięstw (7 nokautów, 7 poddań, 2 decyzje sędziowskie) i 5 porażek.

Walka na gali FEN 13 Summer Edition będzie dla Piotra Hallmanna wyjątkowa, ponieważ podopieczny trenera Grzegorza „Jakubka” Jakubowskiego, który do tej pory rywalizował w kategorii lekkiej (-70 kg), po raz pierwszy będzie walczył w kategorii piórkowej (-66 kg).

„Piotr Hallmann dotychczas walczył w kategorii lekkiej, regularnie potwierdzając, że jest jednym z czołowych zawodników MMA w Polsce. Jesteśmy przekonani, że także w niższej kategorii zaprezentuje pełnię swoich nieprzeciętnych umiejętności – mówi Paweł Jóźwiak, prezes federacji Fight Exclusive Night. – Naszym zdaniem, Płetwal został zwolniony z UFC przedwcześnie i mamy nadzieję, że walki w klatkoringu FEN będą dla niego trampoliną, która pozwoli mu wskoczyć z powrotem do oktagonu amerykańskiej organizacji. Na naszych galach będziemy konfrontować go z bardzo mocnymi rywalami, więc kibice mogą się spodziewać naprawdę elektryzujących pojedynków”.

Przeciwnik Piotr Hellmanna w walce wieczoru FEN 13 Summer Edition oraz kolejni uczestnicy tej gali będą ogłaszani już w najbliższych dniach. W tej chwili wiadomo już, że oprócz „Płetwala” 13 sierpnia w Gdynia Arena wystąpią tacy fighterzy MMA, jak Michał Wlazło, Jacek Kreft i Bartosz Chyrek. Publiczność obejrzy tego wieczora również walki K-1 z udziałem m.in. Marcina Szredera i Arkadiusza Wrzoska.

Bilety na FEN 13 Summer Edition można już kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl, a zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Więcej informacji o gali FEN 13 Summer Edition znajdziecie na stronie internetowej Fight Exclusive Night oraz fanpage’u federacji FEN na Facebooku.

FEN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *