Paweł Pawlak kontra Igor Fernandes, czyli polsko-brazylijskie starcie na FEN 12!

Jednym z najbardziej oczekiwanych pojedynków gali FEN 12 Feel the Force, która odbędzie się już 20 maja we Wrocławiu w legendarnej Hali Stulecia, jest starcie MMA w wadze półśredniej z udziałem byłego  zawodnika UFC Pawła Pawlaka, który zmierzy się z brazylijskim zawodnikiem Igorem Fernandesem.

„To będzie pierwszy zawodnik z Brazylii w naszej organizacji i kolejny polski zawodnik z największej światowej organizacji walk MMA, jaką jest UFC. Dodatkowo trafiają do naszej atutowej dywizji półśredniej, która jest najlepszą w Polsce, a niedługo może i w Europie. Sam jestem ciekaw, jak wypadnie ta egzotyczna konfrontacja” – powiedział prezes Paweł Jóźwiak o tym arcyciekawym zestawieniu.

27-letni Paweł Pawlak z Łodzi to jeden z najzdolniejszych polskich zawodników MMA, który trafił do UFC i walczył tam trzykrotnie, z czego zwyciężył raz, pokonując Kanadyjczyka Sheldona Westcotta. Nim trafił do światowego giganta walk MMA, nazywany „Platinho” zawodnik odniósł 10 kolejnych zwycięstw, zanim zatrzymał go Peter Sobotta z Niemiec, pokonując na punkty. Jedyne dwie porażki w karierze Pawlak poniósł właśnie w UFC, bowiem pokonał go także Anglik Leon Edwards.

Brazylijczyk Igor Fernandes ma 28 lat i swoją formę wykuwał na brazylijskich galach, które uchodzą za kopalnie talentów MMA. Walczył m.in. na słynnych Shooto – Brazil i Jungle Fight, a na liście pokonanych przez „Chatubinha”, bo tak brzmi jego przydomek, znaleźli się nawet zawodnicy, którzy trafili do UFC. Fernandes jest niezwykle doświadczony. Odniósł 18 zwycięstw i poniósł 6 porażek.

Mamy nadzieję, że pojedynki, jakie widzowie obejrzą w dniu 20 maja 2016 roku, przejdą do historii polskich sztuk walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk kickboxingu i MMA. Na pewno zapisze się on w pamięci kibiców. Nie powinno Was tam zabraknąć!

Bilety na galę FEN 12 Feel The Force można już kupować w serwisie Eventim.pl (kliknij tutaj) oraz KupBilet.pl (kliknij tutaj). Bilety VIP i bilety grupowe można rezerwować pod nr tel. 601 877 229.

FEN