Paweł Biszczak kontra Zakaria Baitar o pas mistrzowski na gali FEN 12

W pierwszej w historii federacji Fight Exclusive Night walce o pas mistrzowski w formule K-1 rywalem Pawła Biszczaka, jednego z najlepszych kickbokserów na świecie, będzie niezwykle groźny reprezentant Belgii Zakaria Baitar. Do starcia, które już zaliczane jest do najważniejszych tegorocznych wydarzeń w europejskim kickboxingu, dojdzie 20 maja na gali FEN 12 Feel The Force we wrocławskiej Hali Stulecia.

Pojedynek między Pawłem Biszczakiem a Zakarią Baitarem będzie rewanżem za emocjonującą, wyrównaną walkę z marca ubiegłego roku na gali FEN 6 Showtime, w której jednogłośną decyzją sędziów zwycięstwo przypadło zawodnikowi TKKF Legnica/Prych Team.

„Do tej walki musiało dojść, ponieważ poprzedni pojedynek tych zawodników na gali FEN 6 był jednym z najlepszych w Europie w 2015 roku. Paweł Biszczak jako jedyny zawodnik stoczył u nas cztery walki i cztery wygrał. Zakaria Baitar uległ Pawłowi, ale potem pokazał się z dobrej strony, wygrywając z Łukaszem Rambalskim i przede wszystkim świetnie walczył na innych europejskich arenach. Dlatego zasłużył na szansę walki o pas Fight Exclusive Night” – powiedział prezes Paweł Jóźwiak o decyzji i uzasadnionym statusie tego pojedynku.

Paweł Biszczak to bezsprzecznie jedna z największych gwiazd europejskiego kickboxingu i jedna z największych gwiazd FEN. 30-letni legniczanin był wielokrotnym mistrzem Polski w karate kyokushin, kickboxingu i mistrzem świata K-1 w 2014 roku. Na arenie FEN występował czterokrotnie, pokonując kolejno Janu Malkriado Cruza z Portugalii, Baitara Zakarię z Belgii, Pavla Oboznego z Białorusi i Anatoliya Hunanyana z Czech. Triumfator turnieju Russia Open i amatorski mistrz świata K-1 z 2014 roku jest jednym z najbardziej widowiskowo walczących zawodników w Europie. Na jego koncie widnieją 22 wygrane walki zawodowe i tylko 3 porażki. Reprezentuje klub Prych Team Legnica.

Zakaria Baitar ma 27 lat i reprezentuje belgijski klub Celtix Team. Pochodzi z Maroka, ale właśnie w Belgii zaczynał swoją karierę i tam stał się jednym z najlepszych zawodników nie tylko Belgii, ale wszystkich krajów Beneluksu. W Polsce debiutował na gali FEN 6 we Wrocławiu, gdzie po świetnej postawie uległ na punkty mistrzowi świata Pawłowi Biszczakowi. Później na gali FEN 7 Real Combat w Bydgoszczy pokonał Łukasza Rambalskiego. W ubiegłym roku stoczył jeszcze kilka dobrych walk, m.in. w maju w ćwierćfinale Tatneft Cup 2015 nie dał szans Serbowi Ljubo Jaloviemu, a w listopadzie na gali ACB odniósł szybkie zwycięstwo nad Rosjaninem Aleksandrem Stetsurenko (techniczny nokaut w pierwszej minucie walki). W kickboxingu odniósł 24 zwycięstwa, doznał 4 porażek i raz zremisował swoją walkę.

Mamy nadzieję, że mistrzowskie pojedynki, które widzowie obejrzą 20 maja 2016 roku we wrocławskiej Hali Stulecia, przejdą do historii polskich sztuk walki. Będzie to z pewnością wieczór pełen emocji i twardych walk kickboxingu i MMA, które zapiszą się w pamięci kibiców. Nie powinno Was tam zabraknąć!

Bilety na galę FEN 12 Feel The Force można już kupować w serwisie Eventim.pl (kliknij tutaj) oraz KupBilet.pl (kliknij tutaj). Bilety VIP i bilety grupowe można rezerwować pod nr tel. 601 877 229.

FEN