Nowak kontra Ziółkowski na FEN 21!

Patryk Nowak (5-1, 1 KO, 3 SUB) zmierzy się z Marianem Ziółkowskim (18-6, 4 KO, 12 SUB) podczas gali Fight Exclusive Night 21, która 25 maja odbędzie się we Wrocławiu. Limit wagowy tego starcia to 70 kilogramów.

Nowak to utalentowany grappler, który wywodzi się z zapasów. Jako junior i kadet odnosił wiele sukcesów na krajowym podwórku, często sięgając po najwyższe laury. Znaczną część swojej kariery spędził w Szwajcarii, gdzie trenował pod okiem Robsona Dantasa w brazylijskim klubie Kimura Nova Uniao.  Zawodowo zadebiutował w 2016 roku, kiedy to na punkty wygrał z Anthony’m Mullerem. Potem zwyciężał jeszcze trzy razy z rzędu, każdy z pojedynków kończąc przed czasem. W swojej pierwszej walce dla Fight Exclusive Night podczas 17. edycji „Baltic Storm” przegrał ze słynnym Piotrem Hallmannem. Podczas FEN 19 efektownie poddał Jakuba Mroczkiewicza. Poddania to zresztą jego znak firmowy – aż trzykrotnie w ten właśnie sposób wygrywał ze swoimi rywalami.

Ziółkowski dla federacji FEN walczył już trzykrotnie. „Złoty chłopiec” znany jest z tego, że bardzo często efektownie poddaje swoich rywali. Z 18 zawodowych zwycięstw, które ma na swoim koncie, aż 12 kończył w ten właśnie sposób. Do tego dochodzą trzy nokauty i dwie wygrane na punkty. Podczas FEN 20 był pretendentem do pasa mistrzowskiego w wadze lekkiej, ale przegrał przed czasem z Mateuszem Rębeckim. Teraz będzie chciał powrócić na zwycięską ścieżkę.

Bilety na galę FEN 21 można nabyć TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *