Miesiąc do gali FEN18: Summer Edition!

Miesiąc – tyle dokładnie zostało do kolejnej gali Fight Exclusive Night. Podczas 18. edycji zobaczymy aż 12 pojedynków, jednak nie wszystkie karty zostały już odkryte przez włodarzy federacji. W walce wieczoru zobaczymy Kamila Łebkowskiego, naprzeciwko którego w oktagonie stanie dobrze znany polskiej publiczności Francuz, Daguir Imavov.

Łebkowski tym samym wystąpi podczas trzeciej gali z rzędu. Podczas FEN 16 na warszawskim Torwarze urodzony w Żurominie wojownik przegrał z Gabrielem Silvą i bardzo zależało mu na tym, żeby jak najszybciej ponownie zagościć w klatce. Włodarze federacji  zaufali mu, i „Bomba” ich nie zawiódł. Po trzyrundowym boju z Sauliusem Buciusem Łebkowski wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów. Dzięki dobrej dyspozycji w Gdyni, zawodnik otrzymał swoją szansę podczas FEN 18, gdzie po raz kolejny wystąpi w walce wieczoru.

Spory ładunek emocjonalny towarzyszy  starciu w kategorii do 84kg, podczas którego naprzeciw siebie staną Marcin Naruszczka i Andrzej Grzebyk. 34-letni weteran polskiej sceny MMA będzie chciał wrócić na zwycięską ścieżkę po dwóch porażkach z rzędu. Grzebyk natomiast , który na zawodowstwie ma 10 wygranych pojedynków, aż 7 z nich wygrał przed czasem. Z pewnością jego najmocniejszą bronią są ciosy w parterze, które sieją spustoszenie w szeregach rywali.

Bartłomiej Kopera, który przegrał swój pojedynek podczas FEN 16, był niepokonany przez ponad 4 lata. Jego pogromcą w 2012 roku był… Kamil Łebkowski.

Kopera jest zdeterminowany, by podczas gali w Koszalinie wygrać, choć to z pewnością nie będzie dla niego łatwy pojedynek. Aleksander Georgas bowiem ostatnie cztery swoje walki wygrał, a podczas dwóch ostatnich jego rywale nie dotrwali do ostatniego gongu.

Jednym z najciekawszych pojedynków gali FEN 18 będzie starcie olbrzymów, czyli Mateusza Duczmala i Artura Bizewskiego. Wywodzący się z boksu tajskiego i trenujący na co dzień w Leeds Duczmal ma na swoim koncie pojedynki dla takich organizacji, jak Yokkao, Muay Thai Grand Prix, W5 czy WLF. Walczył w kilkunastu krajach świata i przez długi czas liderował w brytyjskim rankingu w kategorii do 86kg. Pojedynek z „Bizonem” będzie jego zawodowym debiutem przed polską publicznością. Bizewski jest natomiast zdecydowanie mniej doświadczonym zawodnikiem, ale dwukrotne pokonanie Marcina Szredera pokazuje, że drzemie w nim ogromny potencjał.

Pasjonującą zapowiadają się dwie pary rywalizujące w kategorii do 77 i 84 kg. W pierwszej z nich niepokonany Tomasz Stasiak nie będzie chciał stracić zera w rekordzie, a Łukaszowi Stankowi zależy na tym, żeby ustabilizować formę i wygrać po raz drugi z rzędu. Nie lada gratka czeka nas w pojedynku do 84kg, podczas którego zmierzą się Mateusz Symoczko i Piotr Walawski. Więcej jak pewne, że starcie te rozstrzygnie się w parterze, gdyż obaj panowie właśnie na macie czują się jak ryba w wodzie i imponują umiejętnościami grapplingowymi. Symoczko, który jest wychowankiem Ronin Gold Team, na pewno będzie chciał kontynuować swoją udaną serię zwycięstw, natomiast Walawski będzie marzy o sprawieniu niespodzianki dopisując do swojego rekordu czwarte zwycięstwo.

Na swojego rywala czeka Wojciech Janusz (-93kg) i Mateusz Rębecki (-70kg). Jak do tej pory nie wiemy, kto wystąpi w dodatkowych dwóch pojedynkach, które na pewno zagoszczą w fightcardzie FEN 18. Włodarze federacji zapewniają, że pracują nad tym, aby kibice, którzy przyjadą do Koszalina 12 sierpnia, mogli delektować się każdym z pojedynków. – Mogę obiecać, że szykujemy kilka niespodzianek i nasi kibice będą pozytywnie zaskoczeni, gdy dowiedzą się, kto jeszcze wystąpi na FEN 18. To nie będą uzupełnienia karty walk, a wzmocnienia. Czeka nas jeden pojedynek w wadze ciężkiej – tylko tyle mogę powiedzieć. Każde starcie będzie budziło emocje i o to nam chodziło. Chcemy stworzyć mocną całą kartę, a nie bazować tylko na jednym czy dwóch starciach – zapewnia Paweł Jóźwiak, właściciel FEN.

Do gali Fight Exclusive Night 18 został miesiąc. Widzimy się w Koszalinie 12 sierpnia!

Karta walk FEN 18:

 • Daguir Imavov VS Kamil Łebkowski -66 kg
 • Marcin Naruszczka VS Andrzej Grzebyk -84 kg
 • Aleksander Georgas VS Bartłomiej Kopera -66 kg
 • Mateusz Duczmal VS Artur Bizewski -95 kg*
 • TBA VS Mateusz Rębecki -70 kg
 • TBA VS Wojciech Janusz -93 kg
 • TBA VS TBA
 • TBA VS TBA
 • Tomasz Stasiak VS Łukasz Stanek -77 kg
 • Marek Woroncow VS Filip Tomczak -84 kg
 • Mateusz Symoczko VS Piotr Walawski -84 kg
 • Piotr Tutkowski VS Adrian Błeszyński -77 kg

*formuła K-1

 

Karta walk FEN18 szybko zapełnia się nowymi nazwiskami – najświeższe wiadomości można śledzić na stronie internetowej organizacji FEN (www.fen-mma.com) oraz na fanpage. Bilety na galę dostępne są na stronie www.bilety-fen-mma.com.