Rambalski i Wierzbicki zmierzą się na gali FEN 10!

Niezwykle atrakcyjne starcie dwóch świetnych kickbokserów odbędzie się podczas nadchodzącej wielkimi krokami jubileuszowej gali FEN 10 Gold Edition w Lubinie. W pojedynku wagi średniej jeden z najbardziej utytułowanych zawodników polskiego kickboxingu Łukasz Rambalski zmierzy się z aktualnym zawodowym mistrzem Europy organizacji WAKO-PRO Wojciechem Wierzbickim.

32-letni Łukasz Rambalski z Hunter Gym Bydgoszcz to wybitna postać polskiego Kickboxingu. Jako pierwszy Polak walczył w największej niegdyś organizacji, jaką do końca 2013 roku była holenderska It’s Showtime. Wielokrotny mistrz Polski ma na koncie ponad 40 medali z różnych imprez krajowych i międzynarodowych. Na zawodowej arenie był także najlepszy w kraju, a w 2012 roku zdobył pas Mistrza Państw Nadbałtyckich organizacji (BMAF). Od 2005 roku Łukasz jest również trenerem i wychowawcą wielu zawodników. Na arenie FEN wystąpił w kwietniu bieżącego roku, ulegając po świetnym pojedynku Baitarowi Zakaria. Na koncie ma 20 wygranych walk zawodowych i tylko 8 porażek. W karierze amatorskiej stoczył ogółem ponad 140 pojedynków.

Wojciech Wierzbicki z Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec ma 27 lat. W końcu 2014 roku zdobył tytuł mistrza Europy, pokonując Włocha Andreę Andrenacciego. Zawodnik z Dolnego Śląska był także zawodowym międzynarodowym mistrzem Polski w K-1, a podczas międzynarodowego turnieju Grand Prix Russia K-1 w 2013 roku dotarł do półfinału, odpadając dopiero po walce z wielokrotnym mistrzem świata Dmitryem Valentem. Wierzbicki zanotował także prestiżowe zwycięstwa nad mistrzem Europy full-contact Przemysławem Ziemnickim, mistrzem Słowacji Patrikiem Tothem i zawodowym mistrzem Niemiec WFMC Unalem Aydinem. Podczas jedynego dotąd występu dla organizacji Fight Exclusive Night na gali FEN 6 pokonał na punkty Portugalczyka Janu Malkriado Cruza. Łącznie Wierzbicki stoczył 11 zawodowych walk, z których tylko 2 przegrał.

To niewątpliwie walka, w której trudno wskazać faworyta i jeden z najciekawiej zapowiadających się pojedynków gali FEN 10 Gold Edition. Który z tych dwóch znakomitych zawodników odniesie zwycięstwo, warto przekonać się, przychodząc 9 stycznia do Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportu przy ul. Odrodzenia 28B w Lubinie. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk kickboxingu i MMA.

Bilety na galę w Lubinie są dostępne w sprzedaży online na stronach Eventim.pl i KupBilet.pl,  stacjonarnych punktach sprzedaży obu sieci (punkty Eventim.pl oraz punkty KupBilet.pl) a także w kasie hali RCS w Lubinie.

Przy okazji zapraszamy także na fanpage FEN: facebook.com/FightExclusiveNight – dołączcie do naszych fanów, aby być na bieżąco i nie przeoczyć żadnej ważnej informacji.

FEN