Kiełek vs Boczek na gali FEN 9 Go For It

Kolejny zakontraktowany pojedynek najbliższej gali FEN 9 Go For It to starcie MMA w kategorii półśredniej do 77 kg między wrocławianinem Jakubem Boczkiem i Pawłem Kiełkiem z Olsztyna. Zawodnicy spotkają się w klatkoringu FEN już 7 listopada w hali Orbita we Wrocławiu.

27-letni Jakub Boczek (178 cm, 77 kg) to bardzo doświadczony zawodnik, który pierwszą walkę stoczył już w 2008 roku z aktualnym mistrzem KSW Borysem Mańkowskim. Swoją karierę rozpoczął w Opolu pod okiem najlepszego polskiego zawodnika wagi ciężkiej Damiana Grabowskiego. W dwóch ostatnich pojedynkach utalentowany grappler zwyciężał z krajowymi rywalami: Tomaszem Dybowskim i Michałem Boduszkiem. Boczek jest trenerem w klubie Fight Lab Wrocław, a także współpracuje z Pawłem Szubartem z Boi Team Wrocław. Na zawodowej arenie wygrał 5 walk, 4 razy przegrywał i 1 raz zremisował.

Paweł Kiełek (182 cm, 80 kg) na arenie Fight Exclusive Night stoczy trzeci pojedynek. Świetnie zaczął, gdy podczas gali FEN 6 zmusił do poddania Gurama Kutateladze z Gruzji. Niestety w następnej walce świeżo upieczony maturzysta z Olsztyna nie sprostał Romanowi Szymańskiemu, przegrywając walkę na punkty. Jeden z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia polskiego MMA wspólnie z trenerami Pawłem Derlaczem i Szymonem Bońkowskim postanowił zmienić kategorię wagową na adekwatną do jego fizycznych możliwości. Zawodnik klubu Berkut Arrachion Olsztyn na zawodowej arenie wygrał dotychczas 6 walk i 1 starcie przegrał.

„To bardzo ciekawa konfrontacja młodości z doświadczeniem. Właśnie przez to trudno wskazać faworyta tego pojedynku. Nam, jako organizacji, zależy na dobrych walkach i tym rywalizujemy z konkurencją, przywiązaną do znanych, choć czasem niewydolnych nazwisk. Stawiamy na widowiskowość walk i myślę, że Jakub i Paweł pokażą, że potrafią to zapewnić” – mówi Paweł Jóźwiak, prezes Fight Exclusive Night.

Gdzie kupić bilety na galę FEN 9?

Bilety na galę FEN 9 Go For It we wrocławskiej Orbicie można kupić online na stronach www.eventim.pl oraz www.ticketpro.pl, stacjonarnie w Setka Bar przy ul. Leszczyńskiego 4 we Wrocławiu i sklepie Men Island w Pasażu Zielińskiego przy ul. Swobodnej 37 we Wrocławiu oraz telefonicznie pod nr tel. 601 877 229 (bilety VIP i zamówienia grupowe).

FEN

Bądź na bieżąco! Dołącz już teraz do naszych fanów na www.facebook.com/FightExclusiveNight, aby nie przeoczyć żadnej ważnej informacji.