Karty sędziowskie z gali FEN 10 Gold Edition

Jak punktowali sędziowie walk stoczonych na pełnym dystansie podczas gali FEN 10 Gold Edition w Lubinie? Prezentujemy karty sędziowskie z tych pojedynków.

Przypomnijmy, że 9 stycznia podczas jubileuszowej gali Fight Exclusive Night w lubińskiej hali RCS decyzją sędziów rozstrzygnięte zostały trzy walki: dwie w formule K-1 oraz jedna w formule MMA.

W walce wieczoru na zasadach K-1 Czech Anatoli Hunanyan przegrał 1:2 z Pawłem Biszczakiem. Sędzia Maciej Bajtel punktował 29-28 dla Polaka, natomiast sędziowie Piotr Snopkowski i Sebastian Jagielski wskazali remis 29-29. Dla rozstrzygnięcia pojedynku zastosowano więc zasadę, że o zwycięstwie decyduje wskazanie sędziowskie. Sędziowie wzięli pod uwagę trzecią rundę, w której Paweł Biszczak wykazał się większą aktywnością i wolą zwycięstwa i w której wszyscy punktowali na rzecz polskiego zawodnika.

„Próbowaliśmy podczas odprawy przed galą namówić trenerów na dogrywkę w przypadku remisu w walkach w formule K-1, ale część z nich się na to nie zgodziła – mówi prezes FEN Paweł Jóźwiak. – Wobec tego o wyniki walki wieczoru zdecydowało wskazanie sędziowskie, a my zdecydowaliśmy się naprawić to małe organizacyjne niedopatrzenie, wprowadzając odpowiednie zmiany w kontraktach z zawodnikami, począwszy już od gali FEN 11 w Warszawie”.

karta-biszczak-hunanyan

W drugim, równie zaciętym starciu K-1 Wojciech Wierzbicki pokonał Łukasza Rambalskiego. W tym przypadku sędziowie Bajtel i Snopkowski punktowali na korzyść Wierzbickiego (odpowiednio 30-29 oraz 30-28), zaś sędzia Wojciech Adamski jako zwycięzcę wskazał Rambalskiego (30-29).

karta-rambalski-wierzbicki

W jedynym pojedynku MMA, który trwał pełne trzy rundy, Davy Gallon jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył Rafała Błachutę. Wszyscy sędziowie tej walki: Cezary Wojciechowski, Grzegorz Stańczuk i Maciej Motylewski punktowali 29:28 dla Francuza.

karta-blachuta-gallon

FEN