Iwona Nieroda vs Gabriella Mezei, kickbokserski pojedynek pań na gali FEN 12!

Międzynarodowe kobiece starcie w formule K-1 dopełnia kartę walk gali FEN 12 Feel the Force, która już w najbliższy piątek, 20 maja, odbędzie się w Hali Stulecia we Wrocławiu. Wielokrotna polska mistrzyni świata Iwona Nieroda z Diamentu Pstrągowa zmierzy się z  utalentowaną Rumunką Gabriellą Mezei, reprezentującą klub Cobra Sfantu Gheorge. Pojedynek zakontraktowany jest w kategorii do 56 kg.

„Kontynuujemy tradycję kobiecych walk w organizacji FEN i jak zawsze stawiamy na najlepsze zawodniczki, nie tylko na poziomie krajowym. Iwona jest w światowej elicie zawodniczek amatorskich i zawodowych. Chcemy, by u nas rozwijała swój talent. Mezei jest bardzo waleczna. To taki chuligan w spódnicy. Typ „chłopaczycy” i „dziewczyny z sąsiedztwa”, która zawsze pomoże chłopakom z dzielnicy bić się o każdy róg ulicy. Lubi i umie się bić, ale liczymy na jej sportową postawę. Wiem, że chce pokazać siłę rumuńskiego kickboxingu i siłę swoich pięści. Wierzę, że z Iwoną stoczy prawdziwą bitwę. Już dziś zapraszam całe środowisko kickbokserskie na tą walkę” – powiedział Paweł Jóźwiak, prezes organizacji FEN.

Iwona Nieroda ma 25 lat i uchodzi za jedną najbardziej utalentowanych i utytułowanych polskich zawodniczek. Potwierdzają to jej wyniki i występy. Trzy amatorskie tytuły mistrzyni świata WAKO (2008, 2011, 2015) i bardzo cenione dwa zawodowe WAKO-Pro (2013, 2014) nie wymagają dodatkowej rekomendacji. Iwona jest także amatorską mistrzynią Europy i dwukrotnie zdobywała Puchar Świata w 2013 i 2015 roku. W debiucie w naszej organizacji na gali FEN 11 Warsaw Time pokonała w trudnym pojedynku mistrzynię świata muay thai Judytę Niepogodę, wydłużając swój zawodowy bilans do 8 wygranych bez porażki. Jej trenerem jest Jerzy Pilarz, a idolem legendarny Marek Piotrowski. Na co dzień rzeszowianka jest instruktorem gimnastyki dla dzieci i wykładowcą w szkole policealnej.

22-letnia Gabriella Mezei to wielokrotna mistrzyni Rumunii w kickboxingu we wszystkich kategoriach wiekowych. Mimo iż nie ma na swoim koncie tylu tytułów, co Polka, to ma za sobą zdobyty pas mistrzyni K-1 Grand Prix Tracia. Dodatkowo rumuńska zawodniczka o przydomku „Kobrak” walczy w zawodowym boksie, który jest jej wielką pasją i w którym wygrała do tej pory 7 pojedynków. W formule K-1 bojowa zawodniczka wygrała 8 walk, a 5 przegrała. Gabriella jest przedstawicielką węgierskiej mniejszości w Rumunii i zajmuje się szkoleniem młodzieży. Jej trenerem jest Francisc Pap.

Mamy nadzieję, że pojedynki, jakie widzowie obejrzą w dniu 20 maja 2016 roku, przejdą do historii polskich sztuk walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk kickboxingu i MMA. Na pewno zapisze się on w pamięci kibiców. Nie powinno Was tam zabraknąć!

Bilety na galę FEN 12 Feel The Force można kupować online w serwisach Eventim.pl (kliknij tutaj) i KupBilet.pl (kliknij tutaj) oraz stacjonarnie we Wrocławiu w sklepie Men Island w Pasażu Zielińskiego przy ul. Swobodnej 37, w restauracji Setka Bar przy ul. Leszczyńskiego 4 oraz w klubie nocnym Cherry Club przy ul. Kuźniczej 10. Bilety VIP i bilety grupowe można rezerwować pod nr tel. 601 877 229.

FEN