Gumienna wicemistrzynią Europy, pasy dla Oleksiejczuka i Naruszczki

Zawodnicy organizacji Fight Exclusive Night, m.in. Przemysław Mysiala, Michał Oleksiejczuk i Róża Gumienna, odnieśli w ostatnich dniach cenne zwycięstwa poza klatkoringiem FEN. Kilku innych fighterów, m.in. Paweł Żelazowski i Tomasz Sarara, przed podobną szansą staną już w najbliższych dniach.

Mateusz Głąb, którego zobaczymy w klatkoringu Fight Exclusive Night już 14 stycznia na gali FEN 15 Final Strike w Lubinie, oraz Przemysław Mysiala, który będzie bronił pasa mistrzowskiego na marcowej gali FEN 16 w Warszawie, przed dwoma tygodniami walczyli na gali Celtic Gladiator 10 w Londynie. Obaj już w pierwszych rundach wygrali swoje pojedynki.

Młody zawodnik wrocławskiego klubu WroX Gym potrzebował zaledwie 21 sekund, żeby w pierwszym swoim zagranicznym występie pokonać bardziej doświadczonego Anglika Steve’a McDonalda. Niewiele więcej czasu w klatce spędził aktualny mistrz FEN w formule MMA w wadze półciężkiej – w walce wieczoru gali w londyńskiej York Hall Mysiala przez techniczny nokaut zwyciężył Daniela Toledo, a przyczyną przerwania walki było głębokie rozcięcie łuku brwiowego Hiszpana.

Tego samego wieczora Marcin Naruszczka po zaciętej walce na warszawskim Torwarze obronił pas mistrzowski PLMMA w kategorii średniej, pokonując na punkty znanego z występów na galach UFC i Bellator Amerykanina Matta Horwicha.

Tydzien temu tytuł mistrza federacji Thunderstrike Fight League w kategorii do 93 kg obronił Michał Oleksiejczuk. W walce wieczoru gali TFL 10 w Lublinie fighter Górnika Łęczna pokonał trenującego w Anglii Łukasza Klingera, któremu wypadła walka na innej gali i w ostatniej chwili przyjął zastępstwo za kontuzjowanego Dawida Baziaka. W jednej z akcji pierwszej rundy Oleksiejczuk dopadł rywala pod siatką i zasypał gradem ciosów, po których sędzia Michalak zmuszony był przerwać starcie.

Na gali TFL 10 walczył też Sebastian Kotwica. Jeden z najbardziej utalentowanych piórkowych w Polsce również wygrał już w pierwszej rundzie, efektownym kopnięciem w głowę nokautując Sławomira Szczepańskiego.

Dzisiaj pierwszą zagraniczną walkę w karierze stoczy Paweł Żelazowski. Na gali największej niemieckiej federacji German MMA Championship w Castrop-Rauxel zawodnik klubu Dziki Wschód Biała Podlaska stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego w kategorii półśredniej. Jego przeciwnikiem podczas GMC 9 będzie Turek z niemieckim paszportem Kerim Engizek.

Z kolei za tydzień na polskiej gali organizacji Celtic Gladiator w Krakowie wystąpi Tomasz Sarara, który miesiąc temu w Katowicach wywalczył pas  mistrza FEN w K-1 w kategorii cruiser. Nazwisko swojego rywala podopieczny trenera Ernesto Hoosta pozna w najbliższych dniach. Na Celtic Gladiator 11 kibice zobaczą w akcji także Andrzeja Grzebyka, który na FEN 14 Silesian Rage pewnie pokonał Alexeya Repalova, a teraz zmierzy się z trenującym w Irlandii austriackim wojownikiem Florianem Harringerem.

Ponadto świetnie na amatorskich arenach spisali się inni zawodnicy Fight Exclusive Night – Róża Gumienna, którą na FEN 15 Final Strike czeka walka o pierwszy kobiecy pas federacji FEN, na początku listopada zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy WAKO w K-1 w Mariborze, uzyskując przy okazji kwalifikację na World Games 2017 we Wrocławiu, a Alan Kwieciński wywalczył przed tygodniem srebro na mistrzostwach świata WKF w K-1.

fot. Michał Szumiński

FEN