Filip Sadowski nowym rywalem Jakuba Rajewskiego na gali FEN 13

Z debiutującym w zawodowym K-1 Filipem Sadowskim spotka się Jakub Rajewski w jedynym pojedynku w tej formule w karcie wstępnej gali FEN 13 Summer Edition. Zawodnik Agoga Gym Lębork zastąpi swojego klubowego kolegę Karola Kruzela, który na kilka godzin przed dzisiejszą ceremonią ważenia zmuszony był wycofać się z walki z powodów zdrowotnych.

Filip Sadowski ma 29 lat i 175 cm. Jako amator stoczył 18 walk, tylko dwie z nich przegrywając. Na swoim koncie ma liczne sukcesy na amatorskiej scenie K-1. Ciekawostką jest fakt, że Filip nie zdobył dotychczas na zawodach żadnego srebrnego ani brązowego medalu – jeśli stawał na podium, to zawsze na najwyższym jego stopniu. Ostatnie znaczące osiągnięcia zawodnika z Lęborka to pierwsze miejsca na dwóch tegorocznych edycjach Międzynarodowych Amatorskich Zawodów Time of Masters w Gdańsku i Rumii.

Jakub „Bydlak” Rajewski, choć młodszy od Sadowskiego o 5 lat, jako amator stoczył już 45 walk, wygrywając 30 z nich, w tym 11 razy przez nokaut. Mierzący 184 cm wzrostu zawodnik trenuje w klubie Muaythai Legion Bydgoszcz. Wielokrotnie zdobywał Puchar Polski Muay Thai, ma na swoim koncie również złote i srebrne medale Międzynarodowych Mistrzostw Polski  Muay Thai oraz starty w Pucharze Świata i Pucharze Europy. Walczył też w turnieju o pas WMC Muaythai Against Drugs, przegrywając dopiero w finale. Na zawodowych arenach występował czterokrotnie, odnosząc 2 zwycięstwa i doznając 2 porażek. Podobnie, jak jego rywal, na gali FEN 13 Summer Edition zadebiutuje w federacji Fight Exclusive Night.

Oprócz starcia Filipa Sadowskiego z Jakubem Rajewskim kibice na gali FEN 13 Summer Edition zobaczą cztery innych pojedynki w formule K-1: Kryspina Kalskiego z Arkadiuszem Wrzoskiem, Marcina Szredera z Arturem Bizewskim, Róży Gumiennej z Kamilą Bałandą i Jarosława Daschke z Marcinem Stopką. Oprócz nich zaplanowano osiem walk na zasadach MMA, m.in. Piotra Hallmanna z Kamilem Łebkowskim, Mariana Ziółkowskiego z Jackiem Kreftem, Marcina Gułasia z Michałem Wlazło oraz Bartosza Chyrka z Ireneuszem Szydłowskim.

Bilety na FEN 13 Summer Edition można jeszcze kupić w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl, a jutro od godz. 13 bedą dostępne również w kasach Gdynia Arena. Zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Więcej informacji o gali FEN 13 Summer Edition znajdziecie na stronie internetowej Fight Exclusive Night oraz fanpage’u federacji FEN na Facebooku.

FEN