FEN 21 we Wrocławiu – podsumowanie i wyniki

Jako federacja FEN, we Wrocławiu znów pokazaliśmy, jak silnie sportowo stoi nasza organizacja. Gala wyłoniła dwóch nowych mistrzów – Andrzeja Grzebyka (MMA, -84 kg). oraz Łukasza Pławeckiego (K-1, -77 kg). 

Mimo świetnych i emocjonujących pojedynków mistrzowskich, gdzie stawką był pas federacji FEN, reszta walk także była znakomita. Kibice na gorąco nie mieli łatwego wyboru ze wskazaniem bitwy wieczoru. Jacek Jędraszczyk VS Tymoteusz Łopaczyk? Czy może Szymon Dusza VS Oskar Somerfeld? Ze świetnej strony zaprezentowali się także: Łukasz Kopera, Marcin Zontek czy też Grzegorz Ciepliński, który pokonał Marcina Sianosa.


Skróty wszystkich walk na stronie Polsat Sport: KLIKNIJ TUTAJ!


Dalsze plany federacji? Nasi kibice na pewno mogą spodziewać się dużej, jesiennej gali. Ciężko pracujemy nad tegoroczną edycją SUMMER EDITION. O tym, czy dojdzie ona do realizacji – poinformujemy w najbliższym czasie. Zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz naszych social mediów.

Oddajmy głos najważniejszym bohaterom wieczoru piątkowej gali! Poniżej znajdziecie wywiady oraz krótkie podsumowanie każdej walki.

 


 THIAGO VIERIA

VS

ANDRZEJ GRZEBYK

Andrzej Grzebyk nowym mistrzem federacji FEN w kategorii średniej!!! Ależ to była wojna. Polak miał problemy, był podłączony w pierwszej rundzie, ale ostatecznie przez TKO pokonał brazylijskiego króla nokautu. Brawo!


ŁUKASZ PŁAWECKI

VS

WOJCIECH WIERZBICKI

Prawdziwa wojna! Sędziowie nie byli jednomyślni. Nowym mistrzem federacji FEN w kategorii do 77 kilogramów został Łukasz Pławecki, który z przytupem przywitał się z federacją. Powtórzymy to jeszcze raz: kapitalne widowisko we Wrocławiu!!!

 TONI VALTONEN

VS

MARCIN ZONTEK

Wrócił Zontek! To była krwawa wojna, w której strażak z Kamiennej Góry pokonał swojego rywala w sposób zdecydowany. W trzeciej rundzie walkę przerwał lekarz – Valtonen już nie widział, co się dzieje w klatce.


JACEK JĘDRASZCZAK

VS

TYMOTEUSZ ŁOPACZYK

Ależ to była walka, ależ to było widowisko!!! Dwie rundy na pełnej intensywności, trzecia również wyrównana, ale poddaniem zakończył to Łopaczyk. Druga walka z rzędu na FEN wygrana, teraz pojedynek o pas?


PATRYK NOWAK

VS

MARIAN ZIÓŁKOWSKI

Fenomenalnie przycelowal GOLDEN BOY Patryka Nowaka prawym sierpowym pod koniec pierwszej rundy. Do tej pory Ziółkowski przegrywał te starcie – był obijany tyłem do siatki. Fantastyczny powrót na zwycięską  ścieżkę warszawiaka!


 ŁUKASZ KOPERA

VS

MATEUSZ GŁĄB

Świetna walka Łukasza z Mateuszem! Obaj zaprezentowali się bardzo dobrze, ale to jednak Kopera miał przewagę całą pierwszą rundę. Głąba najpierw uratował gong, ale w trakcie przerwy lekarz nie dopuścił go do uczestnictwa w drugiej rundzie. Wygrywa Kopera!


 SZYMON DUSZA

VS

OSKAR SOMERFELD

ALE ŚWIETNE STARCIE! Bardzo równy pojedynek, w ktorym większość walki odbywała się w stójce. Mocno pracował Somerfeld na to, by zwyciężyć na pełnym dystansie. Cenne zwycięstwo urodzonego w Białogardzie zawodnika, który wraca po klatki FEN po ponad roku przerwy.


GRZEGORZ CIEPLIŃSKI

VS

MARCIN SIANOS

Niemalże cały pojedynek w stójce, ale nikt chyba nie spodziewał się takiego przebiegu. Wszystkie rundy zdecydowanie wygrał debiutujący w FEN Ciepliński, który zwyciężył w jedynym starciu wagi ciężkiej podczas gali we Wrocławiu.


KEWIN WIWATOWSKI

VS

BARTOSZ LEŚKO

Fenomenalne wejście w tej pojedynek Bartosza Leśko, który najpierw nie dał się obalić swojemu rywalowi, a po chwili sam go obalił. W parterze obijał swojego rywala, aż sekundę przed końcem zdołał go poddać duszeniem zza pleców.

 


 

Wyniki gali FEN 21:

Andrzej Grzebyk (13-3, 6 KO, 3 SUB) znokautował Thiago Vieirę (10-3, 9 KO, 1 SUB) w trzeciej rundzie i został mistrzem kategorii średniej!

K-1: Łukasz Pławecki pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Wojciecha Wierzbickiego i został mistrzem kategorii średniej!

Marcin Zontek (17-11, 9 KO, 5 SUB) wygrał przez nokaut techniczny z Tonim Valtonenem (27-17, 11 KO, 4 SUB) w trzeciej rundzie. 

Tymoteusz Łopaczyk (3-0, 2 SUB)udusił zza pleców Jacka Jędraszczyka w trzeciej rundzie (5-1, 1 KO).

Marian Ziółkowski (19-6, 5 KO, 12 SUB) znokautował w pierwszej rundzie Patryka Nowaka (5-2, 1 KO, 3 SUB).

Łukasz Kopera (8-2, 3 KO, 3 SUB) wygrał przez nokaut techniczny z Mateuszem Głąbem (4-2, 1 KO, 2 SUB).

Oskar Somerfeld (6-2, 5 SUB) wygrał na punkty niejednogłośną decyzją sędziów z Szymonem Duszą (6-4, 4 KO, 1 SUB).

Grzegorz Ciepliński (8-6, 5 KO , 1 SUB) wygrał na punkty jednogłośną decyzją sędziów z Marcinem Sianosem (3-3, 3 KO).

Bartosz Leśko (7-1-1, 2 KO, 5 SUB) w pierwszej rundzie poddał Kewina Wiwatowskiego (4-6, 1 KO, 2 SUB) duszeniem zza pleców!