FEN 15 Final Strike

fen-15-final-strike-opener

Federacja Fight Exclusive Night od mocnego uderzenia rozpoczyna rok 2017! Już 14 stycznia w lubińskiej hali RCS zaprasza kibiców na galę FEN 15 Final Strike z udziałem czołowych polskich i zagranicznych fighterów MMA i K-1, której wydarzeniem będą dwie walki o pasy mistrzowskie organizacji FEN.

Kup bilet już teraz na Eventim.pl lub KupBilet.pl.

Styczniowe gale FEN w lubińskiej hali RCS powoli stają się tradycją. Federacja Fight Exclusive Night gościła tu już dwa razy, organizując widowiskowe, stojące na wysokim poziomie sportowym gale FEN 5 Cuprum Heroes w ubiegłym roku i jubileuszową FEN 10 Gold Edition na początku tego roku.

„Obie gale zgromadziły na trybunach komplet kibiców, którzy zrobili fantastyczną atmosferę w hali, więc spodziewamy się, że podobnie będzie za dwa miesiące. Zwłaszcza że w klatkoringu walczyć będzie wielu znakomitych zawodników z Lubina i całego Dolnego Śląska” – mówi Paweł Jóźwiak.

Najważniejszymi wydarzeniami gali FEN 15 Final Strike będą dwa pojedynki o pasy mistrzowskie w formule K-1. W walce wieczoru o pas w kategorii do 77 kg walczyć będą niepokonani w klatkoringu FEN legniczanin Paweł Biszczak, mistrz świata K-1 z 2014 roku oraz wielokrotny mistrz Polski w karate kyokushin i kickboxingu, i Wojciech Wierzbicki ze Zgorzelca, mistrz Europy w K-1 z 2014 roku, który tymczasowy pas mistrzowski zdobył na gali FEN 12 Go For it we Wrocławiu, pokonując Belga Zakarię Baitara.

O tytuł mistrzowski w Lubinie walczyć będzie także największa kobieca gwiazda federacji FEN – utytułowana zawodniczka kick-boxingu Róża Gumienna z Wrocławia, która w 2013 roku zdobyła tytuł mistrzyni świata WAKO i Puchar Świata w formule low-kick, a rok później Puchar Świata w K-1. Jej przeciwniczką będzie Czeszka Martina Fendrichova, aktualna mistrzyni Europy WAKO w formule kick-light, która ma na swoim koncie także brązowy medal mistrzostw świata WAKO w K-1, tytuły mistrzyni świata WKA w K-1 i full contact oraz pasy mistrzyni Europy WKF w K-1 i full contact.

Na FEN 15 Final Strike wystąpią również inni mocni zawodnicy z Dolnego Śląska, wśród nich niedawny pretendent do pasa Marcin Zontek z Kamiennej Góry, którego czeka starcie z Włochem Riccardo Nosiglia. W fight cardzie gali znalazły się też starcia Marcina Naruszczki z Filipem Tomczakiem, Kamila Gniadka z Francuzem Vincentem del Guerra, Alberta Odzimkowskiego z Oskarem Somerfeldem, Adama Golonkiewicza z Mateuszem Rębeckim i Wojciecha Kazieczko z Mateuszem Dąbrowskim.

 

Bilety na styczniową galę FEN 15 w Lubinie można już kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl. Zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Transmisję telewizyjną na żywo z sobotniej gali FEN 15 Final Strike przeprowadzą stacje Polsat Sport Fight (od godz. 19), Polsat Sport (od godz. 20:30) oraz nowy otwarty kanał Super Polsat (od godz. 22).

Więcej informacji o gali FEN 15 na bieżąco na fanpage’u FEN na Facebooku.

FEN