FEN 12 Feel The Force

Już 20 maja 2016 r. we wrocławskiej Hali Stulecia podczas spektakularnej FEN 12 Feel The Force kibice obejrzą dwanaście emocjonujących walk na zasadach MMA i K-1 z udziałem czołowych zawodników z Polski i zagranicy, w tym aż trzy pojedynki o pas mistrzowski oraz debiut w federacji FEN byłego fightera UFC Pawła Pawlaka.

Gala FEN 12 będzie szóstą zorganizowaną przez Fight Exclusive Night we Wrocławiu i drugą, na którą federacja zaprasza kibiców do Hali Stulecia. Wybór stolicy Dolnego Śląska i tej właśnie areny nie jest przypadkowy.

„W tym mieście narodziła się nasza federacja, tu zorganizowaliśmy jedną z najlepszych naszych gal, tutaj mamy mnóstwo wiernych fanów, którzy robią fantastyczną atmosferę na trybunach – wyjaśnia wiceprezes FEN Rafał Sawicki. – Poza tym na Dolnym Śląsku jest wiele mocnych klubów, których zawodnicy należą do czołówki polskiego MMA i K-1 i są związani z naszą organizacją. Walcząc przed własną publicznością, w takich wspaniałym obiekcie, jak Hala Stulecia, na pewno będą dodatkowo zmotywowani i podczas gali wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności”.

Najważniejszym wydarzeniem majowej gali we Wrocławiu będą trzy walki o tytuł mistrza organizacji FEN. Przed szansą zdobycia pasa staną aż trzej znakomici fighterzy z Dolnego Śląska, którzy w klatkoringu Fight Exclusive Night są dotychczas niezwyciężeni: walczący w formule MMA Marcin Zontek z klubu Contender Kamienna Góra i Michał Michalski z Rio Grappling Wrocław oraz kickbokser Paweł Biszczak reprezentujący kluby TKKF Legnica i Prych Team, który będzie walczyć na zasadach K-1.

Zobacz oficjalny trailer gali FEN 12 Feel The Force z Marcinem Zontkiem, Michałem Michalskim i Pawłem Biszczakiem w rolach głównych:

 

36-letni Marcin Zontek (16 zwycięstw, 9 porażek), który pełną sukcesów karierę sportową łączy z pracą zawodowego strażaka, to weteran polskiego MMA, jeden z najtwardszych i najbardziej doświadczonych zawodników wagi półciężkiej w Europie, były pretendent do pasa największej organizacji MMA na Starym Kontynencie – rosyjskiej M-1 Global. W czterech walkach na arenie FEN odniósł cztery pewne zwycięstwa. Jego rywalem będzie młodszy o trzy lata, ale równie doświadczony Przemysław Mysiala (18 zwycięstw, 9 porażek, 1 remis), uczestnik m.in. gali słynnej amerykańskiej federacji Bellator. Pochodzący ze Zgierza fighter od 11 lat mieszka i trenuje w Wielkiej Brytanii i właśnie na Wyspach odnosił dotąd największe sukcesy. Jak przyznaje, szansa zdobycia tak ważnego trofeum, jak pas federacji FEN, to główny powód, dla którego zdecydował się znów walczyć w Polsce.

27-letni Michał Michalski, pochodzący z Wilkowa koło Złotoryi, ale od dawna trenujący we Wrocławiu, przebojem wdarł się do czołówki polskiego MMA. Niezwykle utalentowany zawodnik, któremu eksperci wieszczą wspaniałą karierę, ma na swoim koncie 6 zawodowych walk, z których tylko w debiucie musiał uznać wyższość rywala – w kolejnych pięciu odnosił już efektowne, zdecydowane zwycięstwa. Jego przeciwnikiem w walce o pas na gali FEN 12 Feel The Force będzie agresywnie i widowiskowo walczący Francuz Davy Gallon (12 zwycięstw, 5 porażek, 2 remisy). Co ciekawe, przepustką do walki o tytuł dla obu pretendentów były zwycięstwa w pojedynkach z tym samym, wyżej notowanym zawodnikiem – Michalski na gali FEN 9 Go For It we Wrocławiu, a Gallon na gali FEN 10 Gold Edition w Lubinie równie nieoczekiwanie, co zaskakująco łatwo pokonali faworyzowanego Rafała Błachutę.

Paweł Biszczak (22 zwycięstwa, 3 porażki), który podczas gali FEN 12 Feel The Force wystąpi w pierwszej w historii organizacji FEN walce o tytuł mistrzowski na zasadach K-1, to bezsprzecznie jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych zawodników światowego kickboxingu. W 2014 roku w Londynie zdobył tytuł amatorskiego mistrza świata K-1, jest także wielokrotnym mistrzem Polski i Europy w karate kyokushin, siedmiokrotnym mistrzem Polski w muay-thai i dwukrotnym mistrzem Europy w K-1. Widowiskowo walczącego zawodnika z Legnicy, który podobnie jako Zontek treningi łączy ze służbą w straży pożarnej, w walce o pas federacji FEN czeka rewanż za pojedynek sprzed roku, w którym po ciężkim boju pokonał Zakarię Baitara. Belg o marokańskich korzeniach od tamtego czasu poczynił ogromne postępy, wygrywając kilka walk z teoretycznie silniejszymi rywalami, więc ponowne starcie obu tych wojowników zapowiada się wyjątkowo emocjonująco.

Poza walkami, których stawką będą pasy mistrzowskie, publiczność w Hali Stulecia i kibice przed telewizorami (gala będzie transmitowana na żywo przez stację Polsat Sport i serwis Ipla.tv) obejrzy dziewięć innych pojedynków, w których również wystąpią świetni zawodnicy z naszego regionu. 20 maja do klatkoringu FEN wejdą m.in. utytułowani kickbokserzy: zdobywca Pucharu Świata, wicemistrz świata i aktualny zawodowy mistrz Europy Bartosz Muszyński z KS Metraco Armia Polkowice, którego czeka starcie z Piotrem Rogoszem z klubu Scorpion Krępice, amatorskim mistrzem i wicemistrzem Polski, oraz dwukrotny kickbokserski mistrz Europy WAKO Pro i były zawodowy międzynarodowy mistrz Polski K-1 Wojciech Wierzbicki ze zgorzeleckiego klubu CSW Kick-Fighter, którego rywalem będzie Kamil Jenel z Paco Team Katowice, mistrz Beneluksu w wadze średniej z 2014 roku.

Z kolei w walkach na zasadach MMA zobaczymy m.in. doświadczonego wrocławianina Jakuba Boczka (6 zwycięstw, 4 porażki, 1 remis), a w starciu „młodych wilków” polskiego MMA zmierzą się Mateusz Głąb z klubu WroxGym Wrocław i Michał Miłek z klubu Streffa Fight Team z Lubina.

Wielkim wydarzeniem gali FEN 12 Feel The Force będzie także walka z udziałem Pawła Pawlaka (11 zwycięstw, 2 porażki), który jeszcze niedawno walczył w oktagonie UFC. 27-letni fighter z Łodzi dla najważniejszej organizacji MMA na świecie stoczył trzy pojedynki, pokonując na pełnym dystansie Kanadyjczyka Sheldona Westcotta i na punkty przegrywając z Peterem Sobottą z Niemiec oraz Leonem Edwardsem z Anglii. Dwie porażki w UFC to jedyne walki, w których „Plastinho” został pokonany – wcześniej, od rozpoczęcia kariery w zawodowym MMA, zanotował serię 10 wygranych z rzędu, w tym 9 walk zakończonych przed czasem.­­ Celem Pawlaka jest powrót do UFC, więc z całą pewnością zrobi wszystko, aby na gali we Wrocławiu odnieść pewne zwycięstwo. O wygraną nie będzie jednal łatwo, bo w klatkoringu FEN będzie na niego czekał doświadczony brazylijski wojownik Igor Ferdnandes (18 zwycięstw, 6 porażek).

„Karta walk gali FEN 12 Feel The Force będzie bardzo mocna, niektórzy twierdzą nawet, że najmocniejsza w historii naszej federacji – mówi Paweł Jóźwiak, prezes FEN. – Cieszą nas takie opinie, szczególnie że nie ujawniliśmy jeszcze nazwisk wszystkich bohaterów FEN 12 Feel The Force. Gwarantujemy, że 20 maja w Hali Stulecia kibice będą świadkami fantastycznego, emocjonującego sportowego widowiska, które rozgrzeje publiczność do białości”.

Karta walk gali FEN 12 Feel The Force:

Walki o pas FEN

Davy Gallon (Francja) vs Michał Michalski (MMA, kat. -77 kg)
Przemysław Mysiała vs Marcin Zontek (MMA, -93 kg)
Zakaria Baitar (Belgia) vs Paweł Biszczak (K-1, -77 kg)

Karta główna

Igor Fernandes (Brazylia) vs Paweł Pawlak (MMA, -77 kg)
Kamil Jenel vs Wojciech Wierzbicki (K-1, -77 kg)
Piotr Rogosz vs Bartosz Muszyński (K-1, -81 kg)
Wojciech Janusz vs Michał Oleksiejczuk (MMA, -93 kg)
TBA vs TBA
TBA vs Adam Golonkiewicz (MMA, -70 kg)

Karta wstępna

Michał Miłek vs Mateusz Głąb (MMA, -70 kg)
Mateusz Strzelczyk vs Jakub Boczek (MMA, – 77 kg)
Dawid Drobina vs Paweł Kiełek (MMA, -77 kg)

Gala FEN 12 Feel The Force w Hali Stulecia rozpocznie się 20 maja o godz. 18. Bilety można kupować online w serwisach Eventim.pl (kliknij tutaj) oraz KupBilet.pl (kliknij tutaj), a stacjonarnie w trzech punktach we Wrocławiu: restauracji Setka Bar (ul. Leszczyńskiego 4), sklepie Men Island w Pasażu Zielińskiego (ul. Swobodna 37) oraz klubie Cherry Club (ul. Kuźnicza 10). W dniu imprezy czynne będą również kasy Hali Stulecia. Bilety VIP i bilety grupowe można rezerwować pod nr tel. 601 877 229.

fen12-oficjalny-poster

FEN