FEN 10 Gold Edition

Gala FEN 10 Gold Edition, 9 stycznia 2016, Lubin, hala RCS

Równo rok po pierwszej gali FEN w Lubinie 9 stycznia 2016 roku federacja Fight Exclusive Night powróciła do tego miasta, aby zorganizować w hali RCS jubileuszową galę FEN 10 Gold Edition.

Dziesiąta z kolei gala była wyjątkowym wyzwaniem i ogromnym zobowiązaniem wobec kibiców. Poprzednia lubińska edycja, FEN 5 Cuprum Heroes, była niezwykle udana i wysoko oceniona przez media, widzów i fachowców rynku sportowego. Chcieliśmy nie tylko utrzymać ten poziom, ale i podnieść sobie poprzeczkę, zarówno pod względem sportowym, jak i oprawy całego jubileuszowego show.

Po ostatniej gali kibice domagają się od nas kolejnych tak świetnych widowisk, jak FEN 9 we Wrocławiu. Podobnie rzecz ma się z zawodnikami. Jesteśmy zasypywani ofertami. Wybierzemy spośród nich najlepszych i najbardziej zdeterminowanych fighterów. Władze miasta Lubin i mieszkańcy regionu wciąż nas pytali: kiedy wrócimy? Jesteśmy więc tutaj po raz drugi z jubileuszową galą i po raz drugi będzie to spektakularne wydarzenie” – zapowiadał przed galą prezes organizacji Fight Exclusive Night Paweł Jóźwiak.

Wysoki poziom sportowy zapewnili zakontraktowani na galę FEN 10 Gold Edition zawodnicy, wśród nich wielu znakomitych fighterów wywodzących się z Dolnego Śląska. Gwiazdami gali byli walczący w MMA Marcin Zontek z Jeleniej Góry oraz kickbokser Paweł Biszczak z Legnicy. Obaj zawodnicy wystąpili na poprzedniej gali w Lubinie, efektownie pokonując wówczas mocnych rywali. Tym razem również nie zawiedli, dopisując do swoich rekordów kolejne zwycięstwa.

Tego wieczora w klatkoringu FEN pojawili się również inni świetni zawodnicy z regionu, m.in. seniorski mistrz Polski w kickboxingu Bartosz Muszyński z Polkowic oraz utalentowany fighter MMA Paweł Kordylewicz z Lubina.

Kibice w lubińskiej hali RCS zobaczyli także świetne pojedynki z udziałem innych znakomitych wojowników, m.in. starcie Francuza Davy’ego Gallona z Rafałem Błachutą, Litwina Mindaugasa Verzbickasa z Pawłem Kiełkiem oraz nowo pozyskanego dla federacji FEN Pawła Hadasia z debiutującym w MMA Aleksandrem Rychlikiem.

Zobacz pełny fight card i wyniki gali FEN 10 Gold Edition

Lubińska gala FEN 10 Gold Edition transmitowana była na żywo w stacjach Polsat Sport i Polsat Sport News oraz na platformie Ipla.tv.

fen10-plakat-final

FEN