Abzailov vs Odzimkowski na gali FEN 9 Go For It!

Polski fighter Albert Odzimkowski, reprezentujący Szkołę Walki Drwala, i pochodzący z Czeczenii, Kerim Abzaiłow, reprezentujący klub Koral Fight Team Bytom, spotkają się w klatkoringu Fight Exclusive Night już 7 listopada we wrocławskiej hali Orbita.

Dla 26-letniego Alberta Odzimkowskiego (182 cm, 77 kg) będzie to trzeci występ dla Fight Exclusive Night po walce z litewskim rywalem Mindaugasem Verzbickasem w Bydgoszczy i Emilem Webberem Meekem z Norwegii w Kołobrzegu. Odzimkowski należy do ścisłej czołówki zawodników polskiej wagi półśredniej. Wychowanek Radomskiego Klubu Taekwondo rozpoczął profesjonalną karierę w 2010 roku i w pierwszych siedmiu walkach był niepokonany. Porażki doznał dopiero w 2014 roku w starciu z Francuzem Mickaelem Leboutem. W debiucie na gali FEN 6 również musiał uznać wyższość Verzbickasa, jednak ostatni występ Polaka przeciwko Weberowi Meekowi był fantastyczny. Przywrócił wiarę fanów MMA w talent Alberta i jemu samemu dał ogromny zastrzyk motywacji do pracy nad tym, by stać się jeszcze lepszym zawodnikiem. Zawodnik z Radomia zapewnia, że na gali FEN 9 Go For It w hali Orbita we Wrocławiu będzie w życiowej formie. Odzimkowski na zawodowej arenie walczył dotąd 10 razy i ma na swoim koncie 8 zwycięstw oraz 2 porażki.

Urodzony w Groznym 31-letni Abdul Kerim Abzailov (178 cm, 77 kg) od 1999 roku związany jest z Polską, do której przyjechał, aby uczyć się i jednocześnie trenować. Wywodzący się z zapasów zawodnik zaczynał od współpracy z zapaśniczym klubem Pogoń Ruda Śląska, aby później przenieść się do słynnego Bastionu Tychy, prowadzonego przez Sławomira Szamotę, trenera m.in. Marcina Helda – czołowego zawodnika amerykańskiej organizacji Bellator MMA i bezsprzecznie najlepszego polskiego zawodnika MMA obok Joanny Jędrzejczyk. Obecnie trenuje w Bytomiu pod okiem Roberta Korala. Abzailov debiutował na zawodowej arenie już w 2005 roku, odnosząc na początku 4 zwycięstwa z rzędu. Pierwszym zawodnikiem, który go pokonał był Peter Sobotta. W profesjonalnych walkach Abzailov odniósł 10 zwycięstw i doznał 4 porażek. Walka z Jędrzejem Kubskim została uznana za nierozstrzygniętą. Kerim jest kuzynem słynnego Mameda Khalidowa.

odzimkowski_abzailov

„Myślę, że to zestawienie będzie zaskoczeniem dla wielu i wielką niespodzianką dla środowiska MMA. Obaj zawodnicy sporo potrafią i są zdolni oczarować publiczność. Albert Odzimkowski udowodnił to w Kołobrzegu, a teraz będzie starał się podtrzymać to dobre wrażenie. Kerim Abzailov jest jednak groźnym przeciwnikiem i bardzo doświadczonym, z którym nie poradziło sobie już wielu zawodników, i to nie tylko polskich. Prezentuje międzynarodowy poziom i spełnia nasze wymagania. Wierzę, że będzie to niesamowity pojedynek, bo obaj są w stanie stworzyć wielkie widowisko” – twierdzi prezes FEN Paweł Jóźwiak.

Serdecznie zapraszamy, na ten i inne pojedynki, jakie w sobotę 7-go listopada 2015 przejdą do historii polskich Sztuk Walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk Kickboxingu i MMA.

Gdzie kupić bilety na galę FEN 9?

Bilety na galę FEN 9 Go For It we wrocławskiej Orbicie można kupić online na stronach www.eventim.pl oraz www.ticketpro.pl, stacjonarnie w Setka Bar przy ul. Leszczyńskiego 4 we Wrocławiu i sklepie Men Island w Pasażu Zielińskiego przy ul. Swobodnej 37 we Wrocławiu oraz telefonicznie pod nr tel. 601 877 229 (bilety VIP i zamówienia grupowe).

FEN

Bądź na bieżąco! Dołącz już teraz do naszych fanów na www.facebook.com/FightExclusiveNight, aby nie przeoczyć żadnej ważnej informacji.